FAQ

Otázky a odpovědi aneb na co se nás často ptáte 

 Uchazeči o studium:

Denní studium:


Dálkové studium:

Kde najdu informace o přijímacím řízení?

Informace o přijímacím řízení naleznete v menu - Přijímací řízení. 

Jak se k vám dostanu ?

Do budovy Vysoké školy logistiky, která sídlí na adrese Palackého 1381/25 v Přerově se dostanete těmito způsoby:

 • pěšky - od nádražní budovy vlevo po Husově ulici, přes Škodovu ke světelnému semaforu, poté doprava po Komenského ulici k dalšímu semaforu, přejděte cestu a vydejte se vlevo po ulici Palackého. První žlutá budova po pravé straně je budova Vysoké školy logistiky o.p.s.
 • autem -  od nádražní budovy vlevo po Husově ulici, na světelné křižovatce zabočte vprovo po ulici Kojetínská, pokračujte rovně k dalšímu semaforu a přes křižovatku opět rovně po ulici Komenského, na světelné křižovatce se dejte vlevo na ulici Palackého, ulice Palackého je jednosměrná, proto se budete muset ke škole dostat oklikou přes ulici Dr. Skaláka, Bartošovu a ulici B. Němcové. (nebo hned zaparkujte a ten kousek můžete dojít pěšky)
 • autobusem - od nádražní budovy vpravo je autobusové nádraží, linka č. 105 vás doveze na ulici Palackého (4. zastávka). Jízdní řád linky č. 105

 

 • Vysoká škola logistiky o.p.s. umožňuje tělěsně postiženým uchazečům/studentům bezbarierový přístup po celé budově školy.

 

Budova školy

Jaká je výše poplatku za studium?

Ve školním roce 2015/2016 opět činí školné 38.000 (pro prezenční studium - 1. ročník bakalářského studia), Kč 40.000 (pro prezenčí/kombinované studium) ročně. Platí se ve třech splátkách (je možné požádat o splátkový kalendář). č. ú. KB Přerov 86-7184480257/0100, variabilní symbol = rodné číslo.

Kdo mi vydá potvrzení o studiu?

Potvrzení o studiu Vám bude vydáno na studijním oddělení školy v době úředních hodin. Studijní oddělení se nachází v přízemí školy vlevo (dveře č. 127)

Kdy jsou úřední hodiny studijního oddělení?

Úřední hodiny:

Pondělí

Z A V Ř E N O

Úterý

   8:00 – 11:00                          12:30 – 15:30

Středa

   8:00 – 11:00                          12:30 – 15:30

Čtvrtek

   8:00 – 11:00                              Zavřeno

Pátek

   13:00 – 16:00

pouze v době výuky kombinované formy studia

 

 

 

 

 

 

Kde najdu e-maily jednotlivých přednášejících?

Emaily na jednotlivé přednášející najdete v sekci Kontakty - přednášející

Kde najdu informace o státní závěrečné zkoušce?

Informace o maturitní zkoušce naleznete v sekci  Student - Společné informace..

Desatero subjektivních, ale dobře míněných rad

 • Slušné a zdvořilé chování je vizitkou každého studenta.

 • Na VŠ Tě nikdo nebude shánět, aby Ti řekl nějakou informaci. Musíš se zajímat sám.

 

 • Buď slušný a uctivý na svou studijní referentku. Může ti pomoci řešit některé problémy, které studium občas přinese.

 • Nejvíc si přednášející pamatuje studenty, kteří vyrušují při jeho hodinách nebo během nich přicházejí či odcházejí. Raději tyto aktivity nepřeháněj.

 • Hádka není nejlepší způsob řešení neshod s vyučujícím. A navíc nikdy nevíš, jestli ho v budoucnu ještě někde nepotkáš. Třeba u státnic ...

 • Než začneš přednášejícího kritizovat před spolužáky, že špatně učí, zakoktává se, mluví moc potichu, není mu rozumět, představ si nejdříve, jak bys vypadal ty na jeho místě..

 • Začít se učit večer před zkouškou, to nedává dobré vyhlídky na její složení i když... někdy má člověk štěstí...

 • Když trvá cesta do školy podle jízdního řádu 30 minut, nemáš velkou naději to dojet za 15. Někteří profesoři jsou na pozdní příchody hákliví...

 • Když něco nechápeš - zkus přijít na konzultace. Můžeš to pochopit a zlepšíš si i vztah ke svému učiteli - tedy když ho nebudeš otravovat každý týden ..:o)

 • Správná forma společenského oblečení je zárukou úspěchu. Studenti dávají přednost spíše neformálnímu oblečení. V případě zkoušky nebo zápočtu, je vyžadována forma klasická (oblek, kravata – ženy klasická elegance)